Ябык футбол манежларын ачу тантанасы

2022 елның 6 декабре, сишәмбе

Биектау районының Биектау авылында «Эверест» ябык футбол манежын ачу тантанасында Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов катнашты. Буа һәм Минзәлә шәһәрләрендә футбол манежлары видеоконференция форматында ачылды.

Татарстан Президенты футбол манежлары директорларына инвентарь сатып алуга сертификатлар тапшырды һәм тупка үзенең символик сугуын ясады.

Рөстәм Миңнеханов уңышлар һәм яхшы футбол матчлары теләде. "Мин ышанам, безнең яшь буын яхшы нәтиҗә күрсәтәчәк", - диде ул.

Ябык футбол манежы ярдәмендә Балалар елның теләсә кайсы вакытында футбол уйный алачак. Рөстәм Миңнеханов сүзләренчә, сезонга карамастан, футбол уйнау мөмкинлеге республиканың һәр районына биреләчәк. Киләсе елга мондый объектларны төзү планлаштырыла.