Марат Айзатуллин Казандагы спорт объектларында ремонт эшләре барышы белән танышты

2024 елның 2 апреле, сишәмбе

ТР Төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министры Марат Айзатуллин БРИКС уеннарына ремонт ясаячак спорт объектларын капиталь ремонтлау барышын тикшерде.

Эш сәфәрендә Татарстан Республикасы спорт министры Владимир Леонов, Татарстан Республикасы ГИСУ директоры урынбасарлары Айрат Надршин һәм Илнур Кәлимуллин, подряд оешмалары вәкилләре һәм башка рәсми затлар катнашты.

Брикс уеннарына әзерлек кысаларында Марат Айзатуллин түбәндәге спорт объектларында ремонт эшләре барышы белән танышты:
- МАУ спорт-сәламәтләндерү комплексы Үзәк стадион;
- "Су спорт төрләре сарае»УСК;
- «Бокс һәм өстәл теннисы үзәге»спорт комплексы;
Фгбоуво Волга буе дәүләт физик культура, спорт һәм туризм университеты Гимнастика үзәге;
УСК ябык йөзү бассейны Буревестник;
- УСК Теннис академиясе Фгбоуво Идел буе дәүләт физик культура, спорт һәм туризм университеты;
- Казан шәһәрендәге» Санкт-Петербург " волейбол үзәге;
-Ишкәкле спорт төрләре буенча федераль спорт-күнекмә үзәге.

Исегезгә төшерәбез, 2024 елның 11-24 июнендә Казан «БРИКС илләренең спорт уеннары»халыкара мультиспорт чарасын кабул итәчәк. Ярышлар шулай ук Татарстан Республикасы башкаласында узачак октябрь БРИКС саммиты алдыннан узачак.