Рөстәм Миңнеханов Казан метрополитенының икенче линиясенең беренче участогы төзелеше барышы белән танышты

2024 елның 27 феврале, сишәмбе

Казанда метрополитенның икенче линиясе төзелеше дәвам итә. «10-нчы микрорайон» станциясеннән «Юлиус Фучик урамы»станциясенә кадәр сул аралык тоннелен казу башлана. Эшләргә ТР Рәис Рөстәм Миңнеханов һәм Казан мэры Илсур Метшин Старт бирде. Республика һәм шәһәр башлыклары Юлиус Фучик һәм Академик Завойский урамнары киселешендә төзелеш барышы белән таныштылар.

Метрополитенның икенче линиясендәге эшләр турында тулырак мәгълүматны» Казметрострой «АҖ генераль директоры Марат Рәхимов җиткерде. Ул "Айсылу" тоннель үткәрү комплексының " 10-нчы микрорайон «станциясенә чыгуы турында сөйләде (»ТАССРның 100 еллыгы «станциясеннән» 10-нчы микрорайон «станциясенә кадәр уң куыш тоннеле).

Казан метрополитенының икенче линиясе шәһәрнең биш районын тоташтырачак: Волга буе, Совет, Яңа Савин, Мәскәү һәм Киров. 5,37 км озынлыктагы беренче участок дүрт станцияне үз эченә ала: Юлиус Фучик урамы, 10-нчы микрорайон, ТАССРның 100 еллыгы һәм Академик Сахаров.